16. tekmovanje ekip gasilskih terenskih vozil

Na tekmovanje, ki je potekalo v soboto 4. junija, smo gasilci PGD Rakek poslali ekipo štirih tekmovalcev z vozilom GVGP-1. Na progi je bilo več delovnih točk, kjer so morali tekmovalci pokazati različno gasilsko in splošno znanje. Štiri članske ekipe so morale opraviti z vožnjo po potni knjigi in 6 kontrolnimi točkami v okolici Postojne. Ekipe so štartale v gasilskem domu v Postojni, na Žeribljah opravile s spretnostno vožnji, v Zeleni dolini rešile poškodovanca z vrvno tehniko. Na Počku nudile prvo pomoč, na skriti kontrolni točki pod Jelovico opravile izredni tehnični pregled vozila, pri Ovčarju pogasile notranji požar in v cilju na Pečni rebri pri koči Mladiki opravile z vajo z nahrbtnjačo. Na tekmovanju je sodelovalo 43 ekip, mlada ekipa iz PGD Rakek si je priborila odlično 8. mesto. Čestitamo članom ekipe in gasilcem PGD Postojna za odlično organizacijo tekmovanja! Nekaj fotografij iz tekmovanja si lahko pogledate tule.

13321954_10208534222664998_1409736145474541587_n

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.