• Mon. Apr 29th, 2024

POKALNO TEKMOVANJE SSV

ByKlemenP

Apr 6, 2024

Mlajši člani operative smo se udeležili tekmovanj lige SSV v organizaciji GZS in lokalnih PGD-jev. Organizirana so bila 4 tekmovanja, a mi smo se udeležili le treh. Prvo je bilo 17.2.2024 v Staršah, drugo je bilo 24.2.2024 v Tinjah in naše zadnje 6.4.2024 v Novem mestu. Glede na našo mladost in prvo tekmovanje med člani, nekega rezultata nismo pričakovali in ga na koncu tudi ni bilo. A smo ponosni, da smo naš rezultat izboljševali iz tekme v tekmo. Kot mladim gasilcem so nam bila ta tekmovanja zelo zanimiva, saj so nas popeljala po celotni Sloveniji. Tako smo tudi sklenili nova poznanstva z gasilci iz ostalih regiji. Vaja SSV je sicer videti zelo enostavna a smo že na prvem treningu ugotovili, da temu ni tako. Potrebno je bilo kar nekaj vaj, da smo uskladili gibanje in način kako prijeti orodje. Na tekmovanju smo občudovali odlične ekipe in se od njih naučili tudi kak trik, ki ga bomo uporabili naslednje leto, ko se bomo ponovno udeležili lige.

Katja Marolt

By KlemenP