• Tue. Apr 30th, 2024

Izlet članic

ByKlemenP

Nov 18, 2023

Članice smo se 18.11. 2023 odpravile na letni izlet.  Naš izlet je bil popolnoma izven okvirjev, saj smo si zaželele malo toplejše klime in prijetnega vremena.

Odpravile smo se proti sosednji Italiji, natančneje proti Trstu. Ogledale smo si grad Miramar, špansko Castillo di Miramar, (kar v prevodu pomeni “pogled na morje”) grad oz. dvorec, se nahaja na rtu Grljan, okoli 6 kilometrov severozahodno od Trsta.Grad je dal zgraditi nadvojvoda Ferdinand Maksimilijan I. Habsburško-Lotarinški, mlajši brat cesarja Franca Jožefa. V času gradnje je s soprogo, Šarloto Belgijsko, živel v Castellettu, manjšem objektu v grajskem parku, kjer je Šarlota do preselitve v Belgijo živela tudi po moževi smrti. Po tem, ko je bil Ferdinand Maksimilijan v Mehiki leta 1867 usmrčen, je grad služil kot občasna rezidenca Habsburžanov. Nad gradom in grajskim botaničnim parkom smo bile zelo navdušene. Vreme nam je bilo izredno naklonjeno, sončka nam ni manjkalo in ker hoje še ni bilo dovolj smo se sprehodile tudi po Trstu, ki je bil že praznično okrašen. Pozno popoldan, z nekaj tisočimi koraki za nami, nas je pot popeljala do gostilne Mahnič na večerjo in nato proti domu. (Mariša Šebenik)

By KlemenP