• Fri. Apr 26th, 2024

Po uspešnem včerajšnjem dnevu smo danes pripravnike peljali na isti kraj še na regijsko orientacijo, kjer so se pomerili s preostalimi najboljšimi ekipami iz GZ Cerknica, GZ Logatec, GZ Loška dolina in GZ Vrhnika. Konkurenca je bila nedvomno močna, a so naši zablesteli!

Da bo danes dober dan, smo slutili že po vaji izven proge, ki so jo opravili zelo hitro. Dober občutek je ostal tudi po prihodu na cilj, ko so pripravniki med malico zadovoljni poročali, da so naloge na progi šle dobro in so dobili le malo kazenskih točk. Hkrati pa so se s proge vrnili tudi zelo hitro in se vmes niso izgubili. 🙂

Ker smo štartali že na začetku, se je tako začelo doooooolgo čakanje na rezultate. Vmes smo se zapeljali še na Rakitniško jezero in se sprehodili okoli njega. In končno je prišla na vrsto razglasitev. Najprej so razglasili rezultate v kategoriji pionirk, nato pionirjev. Sledile so starejši otroci v kategorijah mladink in mladincev. Sedaj pa smo zastrigli z ušesi, saj se je bližala naša kategorija. Najprej so podelili medalje v kategoriji pripravnic in končno smo prišli na vrsto. Kličejo ekipo za ekipo in kot zadnje nas! Še drugič v dveh dneh smo pometli s konkurenco in prinesli domov še 2. zlato medaljo! To pa tudi pomeni, da se bomo v soboto, 10.09.2022, udeležili tudi državne orientacije, kamor so se uvrstile najboljše ekipe iz 17 -ih gasilskih regij iz cele Slovenije! Ni slabo, res ni slabo! 🙂

Kakor veli tradicija, so naši pripravniki tudi spustili zastavo na zaključku tekmovanja.