• Wed. Apr 24th, 2024

PGD Rakek

Gasilci PGD Rakek

Posveta članic Notranjske regije.

ByMatjaž Ileršič

Oct 19, 2019

V soboto, 19.10 2019, se je naša članica udeležila “Posveta članic Notranjske regije”. Udeležile so se gasilke iz gasilskih zvez Vrhnika, Logatec, Loška dolina in Cerknica. Zadnja ga je tudi organizirala, v soorganizaciji PGD Grahovo.

Program je bil pester in raznolik. Po uvodu in pozdravnih besedah je sledila prikazna vaja prvih posredovalcev PGD Cerknica. Nato je vodja intervencije Blaž Kranjec predstavil intervencijo v Fragmatu. Nato je domačin Miro Kunstek razložil “raubšicanje” oz. krivolov na Cerkniškem jezeru. Njegovo predavanje je popestrila znana igralka Marijana Brecelj, ki je prebrala Valvasorjev opis o krivolovu v takratnem času. Za konec pa je sledilo prijetno druženje ob narezku, pecivu, pijači in živi glasbi. Hvala za organizacijo in prijetno druženje! (Anita Trebec)