• Sat. Apr 27th, 2024

1. tekma v “Notranji ligi zabavnih iger”

ByMatjaž Ileršič

Jan 17, 2019

Danes je bila sprememba rutine pri naši mladini. Mentorji so namreč pripravili t.i. “Notranjo ligo zabavnih iger”, ki jo sestavljajo 4 različna tekmovanja – spomin, kegljanje, pikado in plesna plošča. Tekmovanja se bodo odvijala enkrat mesečno. Mišljena je kot liga PGD-jev v sektorju, a se je PGD Unec tokrat opravičil zaradi bolezni in drugih obveznosti. Bo pa naslednjič še ostrejša borba! 😊 Tekmovanja se je tako udeležilo 16 otrok iz našega društva in 14 otrok iz PGD Ivanje selo.  Otroke smo razdelili v 5 kategorij, po triadah v OŠ in po dva letnika SŠ skupaj. Razvila  se je prava borba in ni bilo popuščanja. Vsak je navijal za svojega prijatelja, sošolca ali pa sotovariša iz istega društva. Na koncu je vsak tekmovalec prejel tudi priznanje. Najboljši v svoji kategoriji o mestu, drugi pa o udeležbi. Ob priznanju so dobili še čokoladico. Vse skupaj smo pripravili prvič in kljub manjšim logistični težavam nam je uspelo! Prvi  vtisi so dobri in po veselih očeh bi rekla, da so tudi mladi gasilci uživali. Tu bi se zahvalila tudi staršem, ki so posodili igre za lažjo izvedbo tekmovanja. 😊 Naslednja igra bo čez slab mesec v drugem društvu, da spoznamo tudi druge gasilne domove v sektorju, tedaj bo na vrsti kegljanje.