Posvet Železnica in varnost

V sredo smo se štirje člani poveljstva odzvali vabilu štaba Civilne zaščite občine Vrhnika na predavanje v sklopu občinske vaje sistema zaščite, reševanja in pomoči z naslovom “Železniška nesreča Verd 2018”. V ta namen je občina Vrhnika v sodelovanju s Slovenskimi železnicami, štabom CZ Občine Vrhnika in GZ Vrhnika organizirala predavanje na temo “Nevarnosti, ki prežijo ob železniški nesreči”. Predavanja in posveta, ki je potekalo v prostorih Cankarjevega doma na Vrhniki so se udeležila prostovljna gasilska društva GZ Vrhnika in okoliški PGD, kateri se tudi srečujemo z nesrečami in požari ob železniški progi Ljubljana-Postojna. Na posvetu so 4 predavatelji predstavili sledeče teme: varno delo in gibanje na železniškem območju, elektro energetika ter vleka vlakov in vozna sredstva. Pridobljeno prepotrebno znanje bomo udeleženci PGD Rakek v zimskem času na operativnih vajah podali tudi ostalim članom operativne enote (Trebec S.)