Letno srečanje članic Notranjske regije

V soboto, 28.novembra, sva se članici PGD Rakek udeležili letnega posveta članic notranjske regije, ki je letos potekal v Novi vasi na Blokah. Po sprejemu in uvodnem pozdravu nam je Matej Pakiž predstavil muzej o bloškem smučanju. Gre za nov muzej, zasnovan po evropskih merilih (interaktivnost, lastna izkušnja), ki opisuje ne samo lokalno, ampak tudi državno posebnost. Nato smo se odpravili proti gasilnemu domu PGD Nova vas na Blokah. Tu sta nam Andrej Tratnik, poklicni gasilec iz Postojne ter Gregor Vidrih, dipl.zdr. na postojnski urgenci, v prvi osebi predstavila največjo prometno nesrečo na Slovenskem “Snežna zavesa” na avtocesti pri Postojni decembra 2014. Po uradnem delu je sledilo druženje ob večerji in domačih sladkih dobrotah. PGD Nova vas na Blokah se zahvaljujemo za gostoljubje in lep večer, organizatorjem pa za vabilo in zgledno organiziran dogodek.

Trebec Anita

Brez naslova

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.