90 let PGD Ivanje selo

Pred gasilnim domom v Ivanjem selu je bilo 4. julija zelo svečano, prostovoljno gasilsko društvo je obeležilo 90-letnico svojega delovanja, za katero jim je Občina Cerknica letos podelila zlato taborsko priznanje. »Sovraštva ne poznamo, ljubimo le pomoč – pomagati hitimo, naj sije dan ali naj bode noč,« je bil slogan ustanoviteljev društva. Gasilci se ga držijo še danes.

Proslave so se med drugimi udeležili predstavniki Gasilske zveze Cerknice, namestnik poveljnika Gasilske zveze Slovenije Darko Muhič, člana upravnega odbora GZS Vinko Kršmanc, predstavniki cerkniške in sosednjih gasilskih zvez ter številnih gasilskih društev pa tudi predstavniki občine in poslanka v državnem zboru Iva Dimic. Cerkniški župan Marko Rupar je gasilcem obljubil pomoč in sodelovanje občine, Iva Dimic pa je izrazila priznanje nad razvojem in dosežki PGD Ivanje selo. Govorniki so poudarili pomen prostovoljstva ter visoko raven odgovornosti in skrbi za sočloveka, ki ga gasilci še prav posebej gojijo. Darko Muhič je poudaril neprecenljiv pomen dobre organizacije in nesebične pomoči sočloveku; več kot 130.000 članov prostovoljnih gasilskih društev s številnim podmladkom, ki gasilskemu poslanstvu vsako leto namenijo veliko ur prostovoljnega dela predstavlja velik potencial za nadaljnje delo. »Gasilska društva v regiji so se v preteklih letih ob pomoči lokalnih skupnosti dobro opremila, v primerjavi z opremljenostjo gasilcev v kakšni drugi regiji, je njihova opremljenost boljša,« je na vprašanje o opremljenosti gasilcev v regiji povedal Muhič.

Vir: Notranjsko Primorske novice

90-let-gasilci-ivanje-selo-jelka-2

Foto: Jelka Lekše

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.