• Thu. Apr 25th, 2024

Vaja Potres 2013 – obvestilo

ByKlemenP

Oct 19, 2013

V soboto, 26.10. bo potekala vaja Potres 2013, ki bo zajemala občine Cerknica, Loška dolina in Ilirska Bistrica. Vaja je predvsem zamišljena kot štabna vaja, naslednje vaje bodo imele poudarek na operativnem delu. Okoli 8:00 zjutraj bodo šli pozivniki ven za vsa društva v omenjenih občinah. Po planu vaje je naš sektor izven potresnega območja in imamo nalogo samo poročati stanje v svojem sektorju, javiti prisotno število gasilcev in izvoz. Potem smo prosti – z izjemo dveh članov, ki bosta sodelovala v štabu vaje. Po opravljenih dolžnostih v okviru vaje bo kratka predstavitev, kako bi naprej potekali postopki v primeru realnega potresa, kaj so prioritete posameznega člana društva, naloge, … itd. Sobotno dopoldne se bo izkoristilo še kot vaje in delovno akcijo. Vozniki in strojniki bodo s pomočjo črpalk na GVC 16-25 vadili črpanje iz vodnega zajetja, ostali si bomo pogledali reševanje zasutih iz jarkov. Po vajah se bo očistilo vodno zajetje zraven gasilskega doma – odstranitev usedlin in izpiranje sten.

By KlemenP