Državno tekmovanje iz gasilske orientacije

V soboto, 9. 9. 2023, smo se v okviru PGD Rakek udeležili državnega tekmovanja iz orientacije, ki se je dogajalo v Ajševici. Tekmovanja so se udeležili pionirji Anže, Žak, Jaka in mentor Luka.

Tekmovanje se je začelo z vpisom pri komisiji A,  nato je ekipa opravila vajo z vedrovko, se premaknila k začetni točki, kjer so se tekmovalci spoznali z zemljevidom in razporeditvijo naslednjih štirih točk. Ekipa je ob določeni uri začela s tekom. Ko smo prišli do prve vaje, je sledilo hitrostno vezanje vozlov. Tu so se pionirji odrezali odlično, brez kazenskih točk. Nato smo odtekli do naslednje točke, kjer bila naloga iz orientacije s kompasom. Naša ekipa je bila zopet uspešna, saj ponovno ni dobila nobene kazenske točke. Po odlično opravljeni vaji se je ekipa podala na pot do tretje točke, kjer so pionirji morali prepoznati topografske znake. Zaradi pomote je ekipa dobila dve kazenski točki. Nato pa smo se odpravili na zadnjo točko, ki pa je na žalost, in malo po neumnosti, nismo našli oziroma dosegli, a do cilja smo vseeno pritekli. Naša ekipa se je na koncu uvrstila na 33. mesto.

Luka Zidar