Bolničarske vaje, 3.7.2020

Na tokratnih bolničarskih vajah smo kot predpostavko imeli scenarij delovne nesreče, kjer je delavec pri delu na brežini zdrsnil in padel cca. 2.5 m globoko v ozek del jaška. Poškodovanec je imel zlomljeno desno golen in udarec v glavo s krvavitvijo iz arkade. Ekipa bolničarjev je bila napotena na kraj intervencije, kjer je vodja opravil hiter ogled kraja nesreče, vodja skupine bolničarjev pa hitri pregled poškodovanca ter ocenil nujnost z zaporedjem postopkov posredovanja oz. imobilizacije. Ostali člani bolničarske ekipe so med tem pripravili potrebno opremo za imobilizacijo poškodovanca ter varen transport do reševalnega vozila. Na vaji so sodelovali člani bolničarjev PGD Rakek in Ivanje selo. (S. Trebec)