Bolničarji – krvavitve in oskrba ran

V četrtek 11.10.2012 smo v PGD Rakek pričeli z srečanji bolničarjev z namenom, da obnovimo znanje iz prve pomoči in seznanimo z novimi smernicami v prvi pomoči. Udeležba je bila nad pričakovanji, saj se je srečanja udeležilo 12 operativnih članov društva, po večini z specialnostjo bolničar. Tema na prvem srečanju so bile krvavitve in oskrba ran. V teoretičnem delu smo obnovili že pridobljeno znanje, na praktičnem pa smo menjevali vloge ponesrečenec – bolničar. Tako je lahko vsak ponovil osnove oskrbe poškodovanih udov – poudarek je bil na pravilni izdelavi kompresijske obveze. Pogledali smo si tudi izdelavo Esmarchove preveze – namestitev preveze je izrecno le ukrep v sili! Zanj se odločimo le v najresnejših okoliščinah, ko moramo izbirati med reševanjem življenja in reševanjem uda! Na naslednjem srečanju bomo vse skupaj ponovili na še več praktičnih primerih, vaje se bodo vršile po delovnih točkah.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.