Dan odprtih vrat 2019

V soboto, 19.10.2019 smo gasilci PGD Rakek organizirali dan odprtih vrat. Glavni namen dogodka je bil krajanom prikazati kako deluje društvo v svojih sekcijah. Tako so se s svojimi vajami predstavili pionirji in mladinci, operativni del društva pa je izvedel prikazno vajo reševanja in gašenja požara. Poleg naštetih aktivnosti so si obiskovalci lahko ogledali razstavljeno gasilsko tehniko za gašenje in reševanje ter vozila, katere uporabljamo v društvu. Tekom dogodka so krajani lahko videli prostorsko stisko v domačem društvu, zaradi katere so naše aktivnosti velikokrat omejene, v nekaterih primerih pa tudi izpostavljene nevarnostim zaradi bližine prometne ceste. Da pa bi se vsi skupaj počutili čim bolj domače in dobrodošlo so članice in starejši člani poskrbeli, da noben obiskovalec ni odšel lačen ali žejen! Utrinke z dogajanja si lahko ogledate v fotogaleriji.

Vsem skupaj hvala za obisk.