Vaje bolničarjev in PPO – scenariji

Na majskih vajah bolničarjev so se nam poleg bolničarjev sektorja Rakek pridružili še člani tekmovalne ekipe bolničarjev RK Cerknica. Vaje smo tokrat izvedli na Uncu, kjer smo v skupnem sodelovanju izpeljali 3 različne scenarije. V prvem scenariju smo bolničarji PGD Rakek, Unec in Ivanje selo sodelovali kot imitatorji-poškodovanci, na katerih so scenarij vadili člani RK Cerknica, v drugem in tretjem scenariju, pa so člani RK Cerknica nam kot prvim posredovalcem pripravli dva različna scenarija posredovanj in oni sodelovali kot imitatorji. Pri prvem scenariju za RK Cerknica je šlo za poudarek na pravilnem tekmovalnem pristopu in organiziranosti ekipe ter čim krajšem in pravilnem postopku reševanja, v drugem in tretjem scenariju pa tudi poudarek na aktivaciji s strani ReCO, vodenju intervencije in poročanju o stanju na kraju namišljene nesreče. (Trebec S.)