Vaje bolničarjev – zajemalna nosila

Tema tokratnih bolničarskih vaj je bila delo z zajemalnimi nosili. Odpravili smo se na teren kjer smo preigrali dva različna scenarija. Pri prvi vaji je bilo predpostavljeno, da poškodovanec kateri se je poškodoval pri popravilu tovorne prikolice negibno in neodzivno leži pod prikolico. Poškodovanca smo s pomočjo zajemalnih nosil iznesli izpod prikolice in ga oskrbeli. Pri drugi vaji naj bi poškodovanec padel po brežini ter si poškodoval nos, prav tako ni čutil nog, omenjal je bolečine v križu. Poškodovanca smo morali imobilizirati in ga iznesti na varno mesto. Na vajah smo tako ponovili delo z zajemalnimi nosili, t.i. “roll-on” tehniko in tehniko zajemanja z razklenjenimi nosili. Poleg članov našega društva sta na vaji sodelovala še dva člana PGD Ivanje selo. Fotografije z vaje si lahko ogledate v galeriji PGD Ivanje selo.