Izlet članic

Članice smo v soboto, 28.3. izpeljale načrtovan izlet na zahodni del Slovenije. Zbrale smo se ob 8.30 uri pred gasilnim domom in odpeljale proti zanimivi vasici Štanjel, skozi katero smo se sprehodile in ogledale Ferrarijev vrt. Po ogledu smo nadaljevale po italijanski strani do Brd, kjer smo si ogledale vinsko klet z degustacijo in kjer smo se kar težko poslovile. Pot nas je vodila v Šmartno, kjer smo imele organiziran voden ogled in si res temeljito ogledale ta zanimiv kraj z dodatki, ki sicer niso zajeti v  ogled. Iz Šmartnega smo nadaljevale vožnjo na Sveto goro in si obenem ogledale še razstavo pirhov. Naše potepanje smo nadaljevale z obiskom samostana v Vipavskem križu in obiskom knjižnice, ki hrani zelo redke stare knjig. Naš izlet je potekal v super razpoloženju in prekrasnem sončnem dnevu, ki smo ga zaključile v poznih nočnih urah pri Furmanu. Posebej se moram zahvaliti Barbi in Tini, ki se žal izleta ni mogla udeležiti, za odlično organizacijo in program izleta. Bomo ponovile.

Šivec Ana

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.