Month: October 2014

Občinski gasilski kviz

Danes, v soboto 25. oktobra 2014, je v prostorih OŠ Toneta Šraja Aljoše v Novi vasi potekalo tekmovanje v gasilskem kvizu na katerem so naše društvo zastopale štiri ekipe, in sicer: dve ekipi mladincev in dve ekipi pionirjev. Pionirji so dosegli končno 7. in 8. mesto, mladinci pa 5. in 2. mesto. Čestitamo vsem ekipam in mentorjem! Mladinski ekipi, katera se je uvrstila na regijski gasilski kviz, pa želimo veliko znanja in športne sreče.

65520_10202968994690635_6192589636629385575_n

10387465_10202968995810663_694331698344978995_n

Usposabljanje TPO in AED

Danes smo izvedli usposabljanje operative na temo temeljnih postopkov oživljanja in dela z avtomatskim eksternim defibrilatorjem. Po kratkem predavanju je sledila predstavitev AED Heartsine samaritan PAD500P, katerega imamo nameščenega v vozilu GVC 16-25, vadba s šolskim AED in izvajanje TPO na lutki.

Vaje bolničarjev – več poškodovancev

Na današnjih vajah bolničarjev, katere smo morali zaradi slabega vremena ponovno izvajati v gasilskem domu, smo vadili triažo na terenu ter oskrbo več poškodovancev. Scenarije je predvideval večjo nesrečo, kjer se je poškodovalo 6 oseb. Poškodbe so bile različne: opekline, hujše krvavitve, odprti zlomi, zlomi, pneumotoraks, notranje krvavitve, … itd. Sodelujoči gasilci – bolničarji so morali najprej izvesti triažo in nato glede na vrsti red ustrezno oskrbeti in iznesti poškodovance iz objekta. Na koncu je sledila analiza izvedenih postopkov.

Vaje pripravnikov – radijske zveze ZARE

Druge vaje pripravnikov so potekale na temo radijskih zvez sistema ZARE.  V prvem, teoretičnem delu so spoznavali sistem: čemu je namenjen, kako deluje in kdo ga uporablja. Sledil je pregled radijskih zvez in opreme v društvu, priprava radijske postaje za pravilno uporabo in seznanitev s postopkom pogovora preko radijskih postaj. V drugem delu so pripravniki delali v dveh skupinah, na ročnih in mobilnih postajah, kjer so vzpostavljali zveze med seboj in se tako učili pravilnega postopka pogovora preko radijskih postaj.

Nenapovedana sektorska vaja

V četrtek, 16.10.2014 ob 19:11 uri nas je ReCO Postojna preko pozivnikov obvestil o požaru in nesreči pri podjetju Petrič transport v novi IOC Podskrajnik. Šlo je za nenapovedano sektorsko vajo, katera je predvidevala dve prometni nesreči hkrati. Vaja je bila v organizaciji GZ Cerknica. Osebno vozilo se zaleti v transformatorsko postajo, v vozilu sta dva poškodovana, požar pa se iz vozila širi na postajo in od tam dalje proti bližnjemu gozdu in podjetju. Kot posledica prvega dogodka se zgodi tudi drugi, kjer pride do prometne nesreče tovornega vozila s osebnim vozilom, posledica nesreče sta bila dva poškodovana in iztekajoča nafta.

DSC_6258-1024x576Foto: PGD Ivanje selo